OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa rozpoczynający 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. W tym tygodniu, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres liturgiczny Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Podobnie jak w Wielki Piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczyć ilość pokarmów. Środa Popielcowa jest dniem, w którym winniśmy z racji religijnych doświadczyć uczucia niedosytu a nawet głodu. Szczególną formą przeżywania Wielkiego Postu są czyny pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do podjęcia postanowień, które będą dotyczyły tych form pokuty. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem Brzezia Łąka 900 i 1800; Śliwice 1630; Raków 1630 Kątna 1800

 3. Okres Wielkiego Postu związany jest ze szczególnymi formami nabożeństw:
  – Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Śliwice, czwartek o godz. 1700
  Raków czwartek o godz. 1700
  Kątna piątek godz. 1700
  Brzezia Łąka piątek godz. 1730
  – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu
  Brzezia Łąka o godz. 1700;

 4. W I Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 13 marca. Świadectwem swojej wiary dzielić się będzie Siostra Janina Kaczmarzyk. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie w czwartek 11 kwietnia.

 5.  Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy wieczornej do godz. 1900.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
III. Mateusz Turczuk zam. Brzezia Łąka
Małgorzata Turczuk zam. Brzezia Łąka

Copyright © 2015. All Rights Reserved.