OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWETU - 23 grudnia 2018 r.

Elżbieta wydała głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.».

 1. Jutro wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania postu od pokarmów mięsnych. W wigilijny wieczór zachowajmy odświętny, religijny, charakter spotkania przy stole: ze światłem wigilijnej świecy, z czytaną uroczyście Ewangelią o Narodzeniu i z opłatkiem łamanym przy składanych życzeniach.

 2. Msze św. pasterskie: Śliwice 20.00; Raków i Kątna 22.00; Brzezia Łąka 24.00. Po Mszach św. pasterskich zachęcamy do podzielenia się w kościele opłatkiem. To dobra okazja by złożyć życzenia osobom, które wraz z nami przynależą do wspólnoty parafialnej.

 3. We wtorek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy o godz. 7.30 i o 18.00. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30.

 4. W środę, 26 grudnia św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30. Swoją modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspierać będziemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne.

 5. W czwartek, 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła, po Mszy św. wieczornej poświęcimy przyniesione wino.

 6. W piątek, 28 grudnia święto św. Młodzianków. Po Mszy świętej wieczornej specjalne błogosławieństwo dzieci.

 7. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków. po Mszy o godz. 12.00 - Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Macieja.

 8.   Opłatki i kalendarze parafialne do nabycia w zakrystii po Mszy świętej.

 9. Bóg zapłać rodzinie Maciąg za ofiarowane choinki do kościoła, p. Łukaszowi Haba za kwiaty do ołtarza. Wszystkim którzy pomagali w dekorowaniu kościoła: p. kościelnemu, straży, młodzieży, a także dorosłym.

 10. Kancelaria parafialna czynna po świętach w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej.

 11. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: świąteczny podwójny numer: Gość Niedzielny w cenie 8 zł, oraz Nowe Życie.

 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Jerzy Gołąbek; śp. Mirosław Topór; śp. Elżbieta Obora; śp. Krystyna Dziewięcka; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom: błogosławionych, pełnych radości i pokoju serca,
dobrych wspomnień i serdecznych spotkań z bliskimi, zdrowych, spokojnych i szczęśliwych
Świąt Narodzenia Naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa.
z opłatkiem w dłoni i darem modlitwy, z głębi serca życzymy
Ks. Tomasz Płukarski
Ks. Maciej Zacharczuk

Copyright © 2015. All Rights Reserved.