OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWETU - 16 grudnia 2018 r.

Jan przemówił do wszystkich: "Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem".

 1.     W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta. Na roraty zapraszamy od poniedziałku do piątku. W piątek zakończenie rorat i nagrody dla dzieci, które gorliwie uczestniczyły w roratach.

 2. Osoby z Rady Parafialnej oraz wolontariusze roznoszą opłatki i kalendarze parafialne rodzinom naszej parafii. Ofiary są przeznaczone na cele remontowe kościoła i kaplic naszej parafii. Opłatki i kalendarze są również do nabycia w zakrystii.

 3. Parafialny Oddział Caritas, rozprowadza Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne  Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł, a także stroiki i ozdoby, których dochód całkowicie przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. W sklepach naszej parafii, są specjalnie oznaczone kartony na żywność dla ludzi potrzebujących.

 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 22 grudnia. Ks. Proboszcz od godz. 8.00, ks. Maciej od godz. 9.00. Nowe adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 5. Ustawianie choinek i instalacja dekoracji świątecznych w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 (ok. godz. 19.00). Serdecznie zapraszamy dorosłych, straż oraz młodzież.

 6. Ks. Maciej prosi rodziców ministrantów o kontakt w sprawie planowanego spotkania opłatkowego, które odbędzie się 29 grudnia po Mszy wieczornej.

 7. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje w czwartek o godz. 17.00. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie. Zebrano kwotę 470 zł.

 9. Bóg zapłać tym parafianom, którzy w piątek i sobotę, posprzątali generalnie kościół na święta.

 10. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny 5 zł. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne w cenie 10 zł.

 11. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Alfreda Kucharczyk; śp. Marianna Młynarczyk; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na III tydzień Adwentu
  Ks. Tomasz Płukarski - proboszcz
  Ks. Maciej Zacharczuk - wikariusz

Copyright © 2015. All Rights Reserved.