Ogłoszenia: XII Niedziela Zwykła. Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2018

 1. Świętujemy 12 Niedzielę Zwykłą, Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. normalny. Bezpośrednio po Mszy św. o 1200 odbędzie się koncert wakacyjny. Wystąpią: chór parafialny Te Deum, zespół dziecięco-młodzieżowy Dysonans oraz soliści.

 2. Zapraszamy od g.odz 1400 do północy na organizowane przez Wójta Gminy Długołęka „XVII Dni Gminy Długołęka”. W programie pokazy: „Niepodległa – podróż w czasie i przestrzeni”, pokaz pirotechniczny, park rozrywki dla dzieci, koncert coverów Anny Jantar (godz. 16,00); koncert zespołu Pectus (1800). Serdecznie zapraszamy.

 3. Najważniejszym dniem tygodnia jest piątek 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po raz ostatni aż do września będą wówczas Msze św. w tygodniu w kaplicach filialnych.  Msze św. o 1600 w Śliwicach; o 1700 w Rakowie; o 1800 w Kątnej i o 1900 w kościele. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi na początku wakacji. W kościele parafialnym okazja do spowiedzi codziennie 10 minut przed Mszą św.

 4. Odchodzący ksiądz proboszcz Jerzy Żytowiecki  dziękuje bardzo serdecznie WSZYSTKIM PARAFIANOM za pomoc i współpracę przez 7 lat i 4 miesiące duszpasterzowania w parafii p.w. Św. Mikołaja w Brzeziej Łące.  Przeprasza za błędy i niedoskonałości i prosi o modlitwę na posługę w parafii Św. Bonifacego we Wrocławiu. Powitanie nowego proboszcza księdza Tomasza Płukarskiego nastąpi w niedzielę 1 lipca na filiach, a w kościele parafialnym o 730 przez Róże Różańcowe oraz o 1200 przez Radę Parafialną.

 5. Ostatni dyżur księdza proboszcza w kancelarii parafialnej będzie w czwartek 28 czerwca po Mszy św. o 1800 t.j. ok. 1845. Można umówić się telefonicznie.

 6. W piątek w południe zatrzyma się przy szkole pielgrzymka rowerowa ok. 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można się dołączyć do poczęstunku albo przekazać na kartce intencje do modlitwy na Jasnej Górze – serdecznie zapraszamy.

 7. W najbliższą sobotę 30 czerwca odbędzie się kolejna edycja biegu pod hasłem „Polska biega w Brzeziej Łące” na Orliku o godz. 1500. Organizatorzy zapewniają dobra atmosferę, nagrody i poczęstunek.

 8. Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na festyn z okazji 17-stych Dni Śliwic - SIEMA WAKACJE, który odbędzie się na terenie przy świetlicy wiejskiej 30.06.2018r - sobota ; dla dzieci od godz. 1700, dla dorosłych od godz. 1900, zabawa. przygotowano wiele atrakcji i smakołyków, dla dzieci dmuchany plac zabaw, wstęp wolny.

 9. Również w sobotę 30 czerwca przejedzie ok. 1040 przez KĄTNĄ Trzecia Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska i zatrzyma się ok. 30 minut przy dawnej szkole, dziś świetlicy – ok. 80 osób. Można wówczas podać na kartkach intencje, które pielgrzymi zaniosą jako modlitwę przed obrazem Pani Jasnogórskiej. W imieniu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego mieszkańcom za gościnę dziękujemy, zachęcamy do składania intencji.

 10. Bardzo gorąco dziękujemy za kolejne zbiórki ofiar po rodzinach naszej parafii na remont kaplicy w Kątnej: z Brzeziej Łąki Debno 250 zł; z Brzeziej Łąki, ul. Wrocławska prawa strona i przyległe 950zł: z Mydlic 620 zł; ze Śliwic 3050 zł. Ofiarodawcom – wielkie Bóg zapłać.

 11. Już dzisiaj zapowiadamy w poniedziałek 2 lipca br. przypadającą na naszą parafię adorację wieczystą. Porządek podamy w przyszłą niedzielę.

 12. ZAPOWIEDZI : Michał KOPCZYŃSKI, zam. Brzezia Łąka ORAZ Agnieszka Ewa PALA, zam. Bystrzyca Oławska. Zapowiedź II.  Piotr Leszek JAROSZ, zam. Pietrzykowice ORAZ Ewa Maria KOPKA,  zam. Pietrzykowice. Zapowiedź I.

Z gminy

Nowe artykuły i aktualizacje w serwisie BIP.

Licznik odwiedzin

800553
DzisiajDzisiaj510
W tym miesiącuW tym miesiącu20041

Copyright © 2015. All Rights Reserved.