Ogłoszenia: IX Niedziela Zwykła 3 VI 2018

 1. Obchodzimy 9 Niedzielę Zwykłą. Na zakończenie każdej Mszy św. adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca. Po Mszy św. o 730 zmiana tajemnic Różąńca św.; w kaplicach filialnych według miejscowych zwyczajów. Po Mszy św. o 900 zebranie w Kątnej w sprawie remontu kaplicy. O 1800 Msza św. i na zakończenie nabożeństwo czerwcowe z procesją.

 2. Od Uroczystości Bożego Ciała do najbliższego czwartku codziennie po Mszy św. o 1800 wyrusza procesja teoforyczna z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Dzieci I-Komunijne i Rocznicowe są zaproszone do udziału w strojach komunijnych, członkowie Żywego Różańca ze świecami, a małe dzieci z koszyczkami doi sypania kwiatów. Gdyby były burze to procesja będzie w kościele.

 3. DZIŚ 3 czerwca w Parku w Szczodrem od 1400 do 1900 JEST Gminny Dzień Rodziny.

 4. W czwartek wypada I- czwartek miesiąca. Zgodnie z tradycją jest to okazja do spowiedzi o godz. 1630 dla korzystających z kaplicy w Rakowie i Śliwicach. Po zakończonej spowiedzi Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

 5. Również w czwartek po nabożeństwie ok. 1845 będzie czynna KANCELARIA PARAFIALNA, zaświadczenia i inne druki; o 1915 nauka przed chrztem, a na zakończenie sprawy indywidualne związane z sakramentem chrztu św. Można umówić się telefonicznie.

 6. W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kolei w kaplicy w Kątnej o 1700, potem nabożeństwo. W kościele parafialnym tradycyjnie Msza św. o 1800, a potem nabożeństwo.

 7. W sobotę wspomnienIE Niepokalanego Serca NMP. Już wieczorem o 1700 w Śliwicach, o 1800 w Brzeziej Łące odbędą się prymicje Księdza Neoprezbitera Mgr Inż. Dariusza ZYŚK.

 8. W niedzielę 10 czerwca br. porządek normalny. Na wszystkich Mszach św. Ksiądz Neoprezbiter udzieli papieskiego błogosławieństwa, po Mszy św. o 1800 poprowadzi nabożeństwo czerwcowe. Składka ze wszystkich Mszy św. z tej niedzieli przeznaczona będzie dla prymicjanta za jego zaangażowanie w naszej parafii w minionych latach. Ksiądz Dariusz Zyśk rozpocznie swoją przygodę kapłańską jako wikariusz w ponad 7 tysięcznej parafii w Lewinie Brzeskim. Serdecznie na prymicje u nas zapraszamy.

 9. Przypominamy, że 9 czerwca od 1100 do 1500 w szkole w Brzeziej Łące odbędzie się FESTYN RODZINNY oraz taki sam festyn przy świetlicy w Kątnej od godz. 1700 w dniach od 9 do 10 czerwca włącznie. Bardzo serdecznie do tych spotkań integracyjnych zachęcamy.

 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Danucie Kłosowskiej i Magdalenie Pindral. Za porozumieniem stron na razie obowiązki podjęła pani Danuta Gac z Rady Parafialnej wraz z córką. Równocześnie prosimy rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary minimum 40 zł rocznie, aby to uczyniły jak najszybciej, bo kończą się nam fundusze na ten cel. Dziękując odchodzącym paniom Danucie i Magdalenie, jednocześnie chcemy podziękować Pani Danucie Gac za sprawne kierowanie z ramienia Rady  Parafialnej tą pracą przez ubiegłe lata.

 11. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczne rekolekcje dla małżeństw, które ponownie poprowadzi o.John Bashobora. W tym roku odbędą się one w dniach 14-17 czerwca 2018 we Wrocławiu, Informacje i zapisy tylko na stronie www.rdm.jezusnastadionie.pl.

 12. Również rozpoczynamy zapisy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską od 2 do 10 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia o 600, a wejście przed Obraz Jasnogórski przewidziane jest w piątek 10 sierpnia o godz. 900. Natomiast Msza św. na wałach o godz. 1100. Zapisy w parafii od 1 do końca lipca; w Duszpasterstwie „Wawrzyny”, Wrocław ul. Bujwida 51 jeszcze 1 sierpnia od 1100 do 1700.Pozostałe informacje są w gablotach kościoła i kaplic. 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.