OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019 r.

Jezus rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe, rodzinne przyjecie kapłanów w swoich domach. Ok. 90 % rodzin naszej parafii przyjęło kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przy okazji kolędy. 85 rodzin złożyło ofiarę na sprzątanie kościoła parafialnego. Po zakończonej kolędzie wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w dni powszednie. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 18.00.
 2. Dziś po Mszy świętej, zbiórka do puszki, na potrzeby Zakonów Klauzurowych.
 3. W środę Nabożeństwo i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.
 5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W piątek po Mszy wieczornej, około godziny 19.00, będziemy rozbierać dekoracje świąteczne. Serdecznie prosimy parafian, o pomoc przy rozbieraniu i wynoszeniu choinek.
 7. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00. Raków i Śliwice o 17.00; Kątna o 18.00. Na uroczystą liturgie prosimy przynieść świece.
 8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w sobotę 2 lutego, od godz. 10.00. ks. Maciej w poniedziałek 4 lutego, od godz. 9.00.
 9. W XIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, dziewczynki śpiewające w zespole parafialnym DYSONANS: Emila Krzemińska zajęła 1. miejsce, Ola Federowicz – 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 11. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek  od godz. 18.30 do 19.00; W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Lubelczyka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła - 20 stycznia 2019 r.

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

 1. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”.

 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

 3. Jutro, przypada Dzień Babci, a we wtorek –  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Wszystkim babciom i dziadkom, z okazji Ich święta, składamy życzenia łaski dobrego zdrowia, radości  i miłości swoich najbliższych.

 4. W dni powszednie Msza św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 14.30 do 15.00; oraz w sobotę pół godziny po Mszy wieczornej. W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.

 5. Wójt gminy Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich seniorów, tj. osoby które ukończyły 60 rok życia na Bal Seniora w Brzeziej Łące, który odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 17.00 – 22.00 w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące. Na bal można dojechać darmowym busem zapewnionym przez organizatora. Rozkład jazdy znajduje się w gablotach gminnych i u sołtysów.

 6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w niedzielę 27 stycznia 2019 r., zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.

 7. Przełożeni i klerycy Seminarium Duchownego we Wrocławiu zapraszają męską młodzież licealną i studiującą do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Rekolekcje będą odbywać się w dniach 25 - 27 stycznia 2019 r. we Wrocławiu. Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na głos Pana Boga.

 8. W dniach 26-27 stycznia odbędą się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu w sali przy Hali Stulecia. Słowo Boże będzie głoszone przez charyzmatycznych kapłanów z Brazylii. Więcej informacji na stronie www.karmelicibosi.pl.

 9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
  niedziela od 14.00: ul. Truskawkowa, ul. Słoneczna; ul. Szkolna, ul. Krótka
  poniedziałek od 16.00: ul. Olchowa, ul. Kręta; ul. Spokojna, ul. Wrocławska od nr 3 do nr 14
  wtorek od 16.00: ul. Jesionowa, ul. Brzozowa; ul. Wrocławska od nr 15 do końca tylko numery nieparzyste
  środa od 16.00: ul. Leśna, ul. Kasztanowa, ul. Ogrodowa; ul. Wrocławska od nr 24 do końca tylko numery parzyste.

  W czwartek i piątek możliwość kolędy dodatkowej. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego - 13 stycznia 2019 r.

Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.
  2. Od poniedziałku rozpoczyna się kolęda w Brzeziej Łące. Cały plan jest już podany. W dni powszednie Msza św. o godz. 1500.
  3. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 1430 do 1500; oraz w sobotę pół godziny po Mszy wieczornej.

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień
Ks. Tomasz Płukarski - proboszcz
Ks. Maciej Zacharczuk - wikariusz

Plan kolędy

14 stycznia 2019 r. poniedziałek od 16.00
I Ksiądz Kątna ul. Pałacowa
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Kościelna, ul. Akacjowa, ul. Łąkowa

15 stycznia 2019 r. wtorek od 16.00
I Ksiądz Kątna domy przy głównej drodze
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Młyńska od 1 do 22

16 stycznia 2019 r. środa od 16.00
I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Główna numery parzyste, ul. Poprzeczna
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Młyńska od 24 do końca, ul. Sosnowa

17 stycznia 2019 r. czwartek od 16.00

I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Główna numery nieparzyste, ul. Chmielna
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Lipowa od nr 3 do nr 17

18 stycznia 2019 r. piątek od 16.00

I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Orzechowa, ul. Sportowa, ul. Wierzbowa
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. ul. Lipowa od nr 18 do końca

19 stycznia 2019 r. sobota od 10.00

I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Czereśniowa, ul. Wiśniowa
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Porzeczkowa, ul. Magnoliowa

20 stycznia 2019 r. niedziela od 14.00

I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Truskawkowa, ul. Słoneczna
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Szkolna, ul. Krótka

21 stycznia 2019 r. poniedziałek od 16.00

I Ksiądz Brzezia Łąka, ul. Olchowa, ul. Kręta,
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Spokojna, ul. Wrocławska od nr 3 do nr 14

22 stycznia 2019 r. wtorek od 16.00

I Ksiądz Brzezia Łąka ul. Jesionowa, ul. Brzozowa
II Ksiądz Brzezia Łąka, ul. Wrocławska od nr 15 do końca tylko numery nieparzyste

23 stycznia 2019 r. środa od 16.00

I Ksiądz Brzezia Łąka, ul. Leśna, ul. Kasztanowa, ul. Ogrodowa
II Ksiądz Brzezia Łąka ul. Wrocławska od nr 24 do końca tylko numery parzyste

24 stycznia 2019 r. czwartek od 16.00

KOLĘDA DODATKOWA

25 stycznia 2019 r. piątek od 16.00
KOLĘDA DODATKOWA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 grudnia 2018 r.

Jezus odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?»

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. 12.00.

 2. W poniedziałek (31 grudnia); Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku w kaplicach filialnych i w kościele parafialnym. W trakcie nabożeństwa sprawozdanie z życia parafii z ostatniego roku.

 3. We wtorek (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy niedzielny. Nie ma Mszy św. o 7.30. Dodatkowa Msza w Śliwicach o godz. 10.30.

 4. W sobotę (5 stycznia) po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Panie z Żywego Różańca proszę o pomoc w przygotowaniu kredy i kadzidła.

 5. Za tydzień w niedzielę (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Fundusz Misyjny. W trakcie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła, które będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Spotkanie opłatkowe dla członków Rady Parafialnej, osób które roznosiły opłatki, Caritas w niedzielę 6 stycznia o godz. 15.00.

 7. Od środy 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Program na bieżący tydzień jest w gablocie i na stronie parafialnej. W czasie trwania kolędy, nie Mszy w kaplicach filialnych. W dni powszednie Msza św. o godz. 15.00.

 8. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 14.30 do 15.00.

Darem, którego potrzeba nam najbardziej, jest Boże błogosławieństwo. Ono przychodzi zawsze, gdy wzywamy Bożego imienia. Zatem na Nowy Rok Pański 2019, życzymy Bożego błogosławieństwa.
Ks. Tomasz Płukarski
Ks. Maciej Zacharczuk

 

 

Kolęda 2019

 

2 stycznia 2019 r. środa od 16.00
I Ksiądz : Piszkawa;  od Oleśniczki prawa strona
II Ksiądz: Raków, lewa strona od Nowego Dworu do wyjazdu na Mydlice

3 stycznia 2019 r. czwartek od 16.00
I Ksiądz: Piszkawa od Oleśniczki lewa strona
II Ksiądz: Raków – prawa strona od Nowego Dworu + domy przy kaplicy + domy przy byłej firmie AJA

4 stycznia 2019 r.  piątek od 16.00
I Ksiądz: Mydlice od Oleśniczki lewa strona
II Ksiądz: Bielawa ul. Główna od Piecowic, ul. Sosnowa, Lawendowa, Olchowa, Azaliowa;

5 stycznia 2019 r. sobota od 10.00
I Ksiądz: Mydlice od Oleśniczki prawa strona
II Ksiądz: Bielawa ul. Dębowa (po obu stronach), Modrzewiowa, Jodłowa, Wiązowa, Akacjowa, Świerkowa, Leśna, Kalinowa, Cisowa, Brzozowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWETU - 23 grudnia 2018 r.

Elżbieta wydała głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.».

 1. Jutro wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania postu od pokarmów mięsnych. W wigilijny wieczór zachowajmy odświętny, religijny, charakter spotkania przy stole: ze światłem wigilijnej świecy, z czytaną uroczyście Ewangelią o Narodzeniu i z opłatkiem łamanym przy składanych życzeniach.

 2. Msze św. pasterskie: Śliwice 20.00; Raków i Kątna 22.00; Brzezia Łąka 24.00. Po Mszach św. pasterskich zachęcamy do podzielenia się w kościele opłatkiem. To dobra okazja by złożyć życzenia osobom, które wraz z nami przynależą do wspólnoty parafialnej.

 3. We wtorek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy o godz. 7.30 i o 18.00. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30.

 4. W środę, 26 grudnia św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30. Swoją modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspierać będziemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne.

 5. W czwartek, 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła, po Mszy św. wieczornej poświęcimy przyniesione wino.

 6. W piątek, 28 grudnia święto św. Młodzianków. Po Mszy świętej wieczornej specjalne błogosławieństwo dzieci.

 7. Za tydzień w niedzielę Świętej Rodziny odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków. po Mszy o godz. 12.00 - Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Macieja.

 8.   Opłatki i kalendarze parafialne do nabycia w zakrystii po Mszy świętej.

 9. Bóg zapłać rodzinie Maciąg za ofiarowane choinki do kościoła, p. Łukaszowi Haba za kwiaty do ołtarza. Wszystkim którzy pomagali w dekorowaniu kościoła: p. kościelnemu, straży, młodzieży, a także dorosłym.

 10. Kancelaria parafialna czynna po świętach w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej.

 11. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: świąteczny podwójny numer: Gość Niedzielny w cenie 8 zł, oraz Nowe Życie.

 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Jerzy Gołąbek; śp. Mirosław Topór; śp. Elżbieta Obora; śp. Krystyna Dziewięcka; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom: błogosławionych, pełnych radości i pokoju serca,
dobrych wspomnień i serdecznych spotkań z bliskimi, zdrowych, spokojnych i szczęśliwych
Świąt Narodzenia Naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa.
z opłatkiem w dłoni i darem modlitwy, z głębi serca życzymy
Ks. Tomasz Płukarski
Ks. Maciej Zacharczuk

Copyright © 2015. All Rights Reserved.