OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód.

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je S. Janina Kaczmarzyk.

 2. PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA
  Brzezia Łąka 9.00 - Msza święta z nauką ogólną
  W Szkole 1-3 kl.
  W Szkole 4-6 kl.
  W Szkole 7,8 i 3 kl. Gimnazjum.
  Śliwice 16.00 - Msza święta z nauką ogólną
  Raków 17.00 - Msza święta z nauką ogólną
  Kątna 18.00 - Msza święta z nauką ogólną
  Brzezia Łąka 19.00 - Msza święta z nauką ogólną.
  W środę okazja do spowiedzi, pół godziny przed Mszą. Będzie dwóch dodatkowych księży

 3. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  Śliwice, czwartek o godz. 17.00
  Raków czwartek o godz. 17.00
  Kątna piątek godz. 17.00
  Brzezia Łąka piątek godz. 17.30

  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu
  Brzezia Łąka o godz. 17.00;

 4. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest kolejny Numer diecezjalnego pisma „Nowe Życie”.  Bóg zapłać za ofiary składane za czasopisma.

 5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu czwartek, piątek po Mszy wieczornej do godz. 19.00.

 6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp.Bogdana Słaboszewskiego; śp.Stanisława Krzeszowskiego; śp. Bronisławę Skrzek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa rozpoczynający 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. W tym tygodniu, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres liturgiczny Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Podobnie jak w Wielki Piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczyć ilość pokarmów. Środa Popielcowa jest dniem, w którym winniśmy z racji religijnych doświadczyć uczucia niedosytu a nawet głodu. Szczególną formą przeżywania Wielkiego Postu są czyny pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do podjęcia postanowień, które będą dotyczyły tych form pokuty. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem Brzezia Łąka 900 i 1800; Śliwice 1630; Raków 1630 Kątna 1800

 3. Okres Wielkiego Postu związany jest ze szczególnymi formami nabożeństw:
  – Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Śliwice, czwartek o godz. 1700
  Raków czwartek o godz. 1700
  Kątna piątek godz. 1700
  Brzezia Łąka piątek godz. 1730
  – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu
  Brzezia Łąka o godz. 1700;

 4. W I Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 13 marca. Świadectwem swojej wiary dzielić się będzie Siostra Janina Kaczmarzyk. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie w czwartek 11 kwietnia.

 5.  Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy wieczornej do godz. 1900.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
III. Mateusz Turczuk zam. Brzezia Łąka
Małgorzata Turczuk zam. Brzezia Łąka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła - 24 luty 2019 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

 1. W środę Nabożeństwo i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 1730. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji parafii, po Mszy świętej do godz. 2000
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
 4. Odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią świętą, w sobotę od godz. 900.
 5. W tym tygodniu „Tłusty czwartek”, to zapowiedź zbliżającego się Wielkiego Postu. Już dziś zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w I Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca. Świadectwem swojej wiary dzielić się będzie Siostra Janina Kaczmarzyk.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek  po Mszy wieczornej do 1900.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
II.     Mateusz Turczuk zam. Brzezia Łąka
Małgorzata Turczuk zam. Brzezia Łąka

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2019 r.

Jezus rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe, rodzinne przyjecie kapłanów w swoich domach. Ok. 90 % rodzin naszej parafii przyjęło kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przy okazji kolędy. 85 rodzin złożyło ofiarę na sprzątanie kościoła parafialnego. Po zakończonej kolędzie wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w dni powszednie. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 18.00.
 2. Dziś po Mszy świętej, zbiórka do puszki, na potrzeby Zakonów Klauzurowych.
 3. W środę Nabożeństwo i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.
 5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W piątek po Mszy wieczornej, około godziny 19.00, będziemy rozbierać dekoracje świąteczne. Serdecznie prosimy parafian, o pomoc przy rozbieraniu i wynoszeniu choinek.
 7. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00. Raków i Śliwice o 17.00; Kątna o 18.00. Na uroczystą liturgie prosimy przynieść świece.
 8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w sobotę 2 lutego, od godz. 10.00. ks. Maciej w poniedziałek 4 lutego, od godz. 9.00.
 9. W XIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, dziewczynki śpiewające w zespole parafialnym DYSONANS: Emila Krzemińska zajęła 1. miejsce, Ola Federowicz – 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 11. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek  od godz. 18.30 do 19.00; W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Lubelczyka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła - 20 stycznia 2019 r.

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

 1. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”.

 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

 3. Jutro, przypada Dzień Babci, a we wtorek –  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Wszystkim babciom i dziadkom, z okazji Ich święta, składamy życzenia łaski dobrego zdrowia, radości  i miłości swoich najbliższych.

 4. W dni powszednie Msza św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 14.30 do 15.00; oraz w sobotę pół godziny po Mszy wieczornej. W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.

 5. Wójt gminy Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich seniorów, tj. osoby które ukończyły 60 rok życia na Bal Seniora w Brzeziej Łące, który odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 17.00 – 22.00 w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące. Na bal można dojechać darmowym busem zapewnionym przez organizatora. Rozkład jazdy znajduje się w gablotach gminnych i u sołtysów.

 6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w niedzielę 27 stycznia 2019 r., zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.

 7. Przełożeni i klerycy Seminarium Duchownego we Wrocławiu zapraszają męską młodzież licealną i studiującą do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Rekolekcje będą odbywać się w dniach 25 - 27 stycznia 2019 r. we Wrocławiu. Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na głos Pana Boga.

 8. W dniach 26-27 stycznia odbędą się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu w sali przy Hali Stulecia. Słowo Boże będzie głoszone przez charyzmatycznych kapłanów z Brazylii. Więcej informacji na stronie www.karmelicibosi.pl.

 9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
  niedziela od 14.00: ul. Truskawkowa, ul. Słoneczna; ul. Szkolna, ul. Krótka
  poniedziałek od 16.00: ul. Olchowa, ul. Kręta; ul. Spokojna, ul. Wrocławska od nr 3 do nr 14
  wtorek od 16.00: ul. Jesionowa, ul. Brzozowa; ul. Wrocławska od nr 15 do końca tylko numery nieparzyste
  środa od 16.00: ul. Leśna, ul. Kasztanowa, ul. Ogrodowa; ul. Wrocławska od nr 24 do końca tylko numery parzyste.

  W czwartek i piątek możliwość kolędy dodatkowej. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

Licznik odwiedzin

1036700
DzisiajDzisiaj748
W tym miesiącuW tym miesiącu18669

Copyright © 2015. All Rights Reserved.