Wnioski w sprawie gazyfikacji - PILNE!

Wszyscy mieszkańcy Brzeziej Łąki, Pietrzykowic, Śliwic i Piecowic zainteresowani ogrzewaniem gazem ziemnym i budowlą sieci gazowej, proszeni są o wypełnienie załączonej ankiety. Wypełnioną ankietę należy dostarczyć (w oryginale) do sołtysów w swoich miejscowościach, bądź bezpośrednio do skrzynki pocztowej sołtysa Śliwic (Ryszarda Bąby, ul. Wrocławska 31, Śliwice; zraz za ,,Mechaniczną Śliwką” oraz naprzeciwko skrzyżowania i przystanku PKS, duża wiata z napisem ,,Ziemia do kwiatów”).

Na podstawie dostarczonych ankiet zostanie sporządzone zbiorcze zestawienie, następnie wszystkie dokumenty zostaną przekazane do Polskiej Spółki Gazownictwa, jako jednen, wspólny wniosek.
 

Zasady budowy gazociągu

  1. Całą sieć gazową buduje gazownia za własne pieniądze.
  2. Od najbliższej nitki do granicy posesji każdego domu gazowania wybuduje tzw. przyłącze - na koszt posiadacza nieruchomości, zakończone jest ono skrzynką.
  3. Koszt przyłącza: do 15 m długości kosztuje obecnie przy zużyciu mniejszym, niż 10m3/h 1807,30 zł, za każdy dodatkowy metr powyżej: 64,58 zł (przeciętne zużycie dla domu to ok. 4 m3/h)
  4. Przed budową przyłącza gazownia podpisze z każdym odbiorcą indywidualne umowy.
  5. Od przyłącza do domu potrzebny będzie projekt, pozwolenie na budowę i wykonanie - na koszt inwestora (zakład gazowniczy w tym nie uczestniczy, można będzie wybrać wspólnego wykonawcę.
  6. Jeżeli złożymy wspólny wniosek do końca stycznia 2019 r. to gazownia rozpocznie go analizować w II kwartale 2019 r. Weźmie pod uwagę również istniejący Plan Przestrzennego Zagospodarowania Gminy oraz Studium- im złożymy więcej wniosków, tym są większe szanse, że gazownia rozpocznie inwestycję. Aktualnie, w naszych czterech wioskach, jest 350 rodzin chętnych na gaz. Ankiety będzie można składać również później, aż do rozpoczęcia inwestycji.


Więcej iinformacji można uzyskać u Ryszarda Bąby (tel. 512 360 093, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Ankieta.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.