Granice absurdu

Kampania wyborcza nabiera tempa. Zaczęły się pojawiać pierwsze billboardy, do skrzynek pocztowych docierają ulotki kandydatów. Zachęcam do poddania analizie treści, które chcą nam przekazać kandydaci. Dlaczego ? Dlatego, że niektórzy idąc w myśl powiedzenia "papier wszystko przyjmie" nie wahają się kreować w swoich materiałach alternatywnej rzeczywistości. O co chodzi konkretnie ?

W ciągu ostatniego tygodnia na naszym portalu ukazały się dwa artykuły podsumowujące osiągnięcia naszej gminy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Analiza oparta była na raportach niezależnych organizacji, gwarantująca tym samym porównanie z innymi gminami na podstawie obiektywnych wskaźników.

 

W dwóch przypadkach porównanie to wypadło dla nas druzgocąco: był to ranking wykorzystania funduszy unijnych, gdzie zajęliśmy 1462 miejsce na 1571 gmin oraz zestawienie uwzględniające kondycję finansów gminy, gdzie z kolei uplasowaliśmy się na 2314 miejscu na 2479 sklasyfikowanych jednostek.

Co najmniej kuriozalnie brzmią zatem słowa zamieszczone na ulotkach kolportowanych przez KWW Iwony Agnieszki Łebek (obecnej p. wójt), gdzie przeczytać możemy, iż:

"Dziś gmina Długołęka jest jednym z liderów pozyskiwania funduszy unijnych. Jeśli będzie tak skuteczna, jak w ostatnich latach, znów zrealizuje dziesiątki projektów na rzecz poprawy życia mieszkańców" (słowa p. Andrzeja Lange umieszczone na ulotce wyborczej zachęcającej do głosowania na p. Iwonę Łebek).

Skan 20141025 2

Druga ulotka, zachęcająca do głosowania na jednego z kandydatów na radnego z Brzeziej Łąki informuje nas, że "w ostatnich latach udało się uzyskać prawie 15 mln złotych z Unii Europejskiej. (...) wiemy jak je pozyskać dla naszej gminy. Potrzebujemy do tego sprawdzonego zespołu radnych, którzy wiedzą, czego potrzeba mieszkańcom."

Skan 20141025

Publicznie zatem postawić należy pytanie: według jakich danych nasza gmina jest liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych ? Czy powyższe słowa mają uzasadnienie merytoryczne czy są jedynie czczą wyborczą propagandą ?

 

------

Artykuły powiązane:

  • Tak być nie musi - czy kreowany przez władze obraz naszej gminy jako lidera wszechdziedzin jest prawdziwy ?
  • Co dalej ? - Długołęka zajmuje dopiero 2314 miejsce na 2479 gmin w Polsce w niezależnym rankingu badającym kondycję gminnych finansów !
  • Fundusze niezgody - Analiza odpowiedzi Pani Wójt na dane zawarte w artykułach "Co dalej ?" oraz "Tak być nie musi". Niestety- oparta na niezgodnych z prawdą założeniach.
  • Kampania potknięć - Gmina bezprawnie zleca szkole wysyłkę korespondencji adresowanej do rodziców, którzy jednoznacznie interpretują to jako element kampanii wyborczej !

Licznik odwiedzin

1036701
DzisiajDzisiaj749
W tym miesiącuW tym miesiącu18670

Copyright © 2015. All Rights Reserved.