Zapraszamy na badania

lekarz

Choroby żył
21 kwietnia w przychodni w Brzeziej Łące będą przeprowadzane bezbolesne badania dopplerowskie przepływów żylnych i tętniczych kończyn dolnych. Badaniami powinny zainteresować się osoby, które zauważyły u siebie następujące objawy: żylaki, bóle kończyn, kurcze mięśni, zanik mięśni, uczucie drętwienia, mrowienia i ciężkości kończyn, poszerzenie żył powierzchniowych, owrzodzenie podudzi, zmiany troficzne skóry. Koszt badania w tym dniu 68 zł. Zapisy pod numerem telefonu 71 314 82 93.

Program profilaktyki raka szyjki macicy
Zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w bezpłatnym profilaktycznym badaniu cytologicznym. Badania są finansowane przez NFZ w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Z badań w ramach tego programu mogą skorzystać wszystkie kobiety w wieku od 25 do 59 lat. Badania są przeprowadzane w poradni ginekologicznej Ośrodka Zdrowia w Długołęce, rejestracja telefoniczna - 71 315 21 15. 

Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości, nowotworem u kobiet w Polsce. Szacuje się, że rocznie choroba dotyka ok. 4.000 kobiet i ok. 2.000 umiera z tego powodu. Raka szyjki macicy i wszelkie zmiany poprzedzające rozwój nowotworu można wykryć za pomocą prostego badania cytologicznego, w którym pobiera się komórki nabłonka szyjki macicy. Dzięki temu badaniu można zdiagnozować stadia przednowotworowe jak i raka szyjki macicy w bardzo wczesnej możliwej do wyleczenia postaci. Zachęcamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w badaniu.