Spis powszechny

statystyka


Od 1 kwietnia do 30 czerwca br. przeprowadzany będzie Narodowy Spis Powszechny. Ostatnio przeprowadzone w Polsce spisy (powszechny spis ludności oraz powszechny spis rolny) miały miejsce  w 2002r.  Zarówno spis ludności i mieszkań, jak i spis rolny są badaniami obowiązkowymi, realizowanymi w oparciu o ustawy o spisach.

Od 1 kwietnia do 16 czerwca br. na stronie internetowej Urzędu Statystycznego (www.stat.gov.pl  lub www.spis.gov.pl ) będzie udostępniony elektroniczny formularz spisowy, dzięki któremu będziemy mogli spisać się samodzielnie. Na stronie zamieszczona zostanie również szczegółowa instrukcja wypełniania formularza. 

Jeżeli nie wykonamy spisu samodzielnie, wówczas w dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca br. będą kontaktowali się z nami ankieterzy statystyczni, w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. Zobowiązani są oni do podania swoich danych identyfikacyjnych. Tożsamość ankieterów można sprawdzić w wojewódzkim urzędzie statystycznym.
Osoby, które nie dokonały samodzielnego spisu lub nie zostały spisane w wywiadzie telefonicznym, odwiedzą rachmistrze spisowi.

Rachmistrz spisowy musi nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego i podpisem dyrektora urzędu.

Licznik odwiedzin

800510
DzisiajDzisiaj467
W tym miesiącuW tym miesiącu19998

Copyright © 2015. All Rights Reserved.